Spotkanie uczniów klas pierwszych z Panem Poetą.

Spotkanie uczniów klas pierwszych z Panem Poetą.
21 marca w pierwszym dniu wiosny uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panem Poetą. 
Pan Poeta – bajkopisarz, autor wielu zabawnych, rymowanych historii dla dzieci m.in.: „Kaczka, co miarkę przebrała”, „Wróbel co oćwierkał sąsiadów”, „Kura co była na diecie”, "Paw co ogon miał z przyjaźni".
Wydarzenie miało formę warsztatów autorskich, podczas których Pan Poeta zapoznał dzieci ze swoją twórczością. Oj dużo się działo, balony unosiły się pod sufitem, spadały komety, pacynki mówiły ludzkim głosem i było mnóstwo bajkowych rekwizytów. Pan Poeta uczył, bawił i zaskakiwał wprowadzając dzieci w świat dziecięcej literatury oraz książek swojego autorstwa, które znał na pamięć. Dzieci poznały bohaterów utworów Pana Poety, dowiedziały się; Co robiła Kura i dlaczego przytyła? Dlaczego Paw ogon miał z przyjaźni i kto pomógł mu w potrzebie? Poznały Kaczkę, która uwielbiała przebierać się w rozmaite piórka i stroić. Jakież było zaskoczenie i radość, kiedy okazało się, że same mogły się przebrać i choć na chwilę przenieść w świat fantazji. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach, utwory rozbawiły słuchaczy, ale i przekazały im kilka mądrych życiowych prawd. Na zakończenie gość wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym pod tytułem ”Namaluj wiosnę” zorganizowanym przez gminną bibliotekę. 
Wizyta Pana Poety, sympatycznego i niezwykle otwartego na relacje z dziećmi człowieka o wielkiej wyobraźni, na długo pozostanie w naszej pamięci. Cała „Ptasia Seria” autorstwa Pana Poety jest dostępna w bibliotece.
Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej za zorganizowanie tego spotkania. Naprawdę było super!