Witamy wiosnę

 
Witamy wiosnę

21 marca przyszła wiosna, a właściwie przywołali  ją uczniowie klas drugich i trzecich, którzy z własnoręcznie wykonanymi transparentami przemaszerowali ulicami Łagowa. Wiosna widocznie nas usłyszała, bo odwdzięczyła się cudowną, słoneczną pogoda. Możemy więc zameldować: Zadanie wykonane, wiosna już jest.

  

 Pierwszoklasiści witali nową porę roku spotkaniem z Panem Poetą. 

Najmłodsze dzieciaki pożegnały Panią Zimę paląc  symboliczną Marzannę. Czy będziemy tęsknić za nią? Chyba nie. 

    Uczniowie klas IV – VIII tego dnia świętowali Dzień bez plecaka. Tu pomysły uczniów jak zwykle zaskoczyły. Piekarniki, chlebaki, garczki … oj gdyby tak codziennie trzeba było do nich pakować podręczniki, zeszyty, byłoby ciężko. Ale od święta, czemu nie. Tego dnia szkoła się zazieleniła, bo obowiązkowym strojem był zielony, niektórzy ponoć i bieliznę mieli w tym kolorze. Z kolei ci, którzy zieleni nie założyli …. chyba wiosny nie poczuli.

To  nie koniec atrakcji – tego dnia uczniowie poszczególnych klas przygotowywali zdrowe przekąski, dania. Te następnie zostały wystawione na stoiskach, po ocenie nastąpiła adegustacja. Czego to nie było na suto zastawionych stołach. Swojskie sery, mało, chleb,  jaja, warzywa, sałatki, surówki … Dało się zauważyć, że przygotowanie wszystkich rarytasów sprawiło dzieciakom, młodzieży dużo przyjemności. Bardzo fajnie współpracowały w swoich zespołach klasowych. A jaka nagroda? Komisja w składzie: dyrektor pani Ewa Mikulko, pani Anna Kotwa, pani Anna Błońska uznały, że trudno wyłonić zwycięską klasę, bo wszyscy spisali się na medal. Nagroda to woucher dla każdej klasy na zwolnienie 

w wybranym dniu (do końca kwietnia) od pytania, testów, itd. To oczywiście dotyczy tych uczniów, którzy byli obecni i uczestniczyli w akcji. 

To nie wszystko. Tego dnia i następnego sekcja rozrywkowa Samorządu Szkolnego umilała nam powitanie tej pięknej por roku muzyką. Szkoła brzmiała … wiosną w wykonaniu Marka Grechuty, Skaldów, Małgorzaty Ostrowskiej i innych wykonawców. 

Wiosno, wiosno, ach to ty ….

Galeria: