Podsumowanie XXXII Tygodnia Języka Polskiego

Motyw przewodni tegorocznego projektu brzmiał: Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi.

Z kolei główna idea projektu polegała na stworzeniu jak najliczniejszemu gronu odbiorców możliwości uczestnictwa w ciekawych spotkaniach z językiem polskim.

Podążając za słowami  Marka Hłasko  kilka tygodni wcześniej rozpoczęliśmy akcję propagandową – uczniowie wykonali piękne plakaty zapowiadające celebrację obchodów XXXII Tygodnia Języka Polskiego. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace: Norberta Pedrycza, Macieja Jędrasa, Kamila Sadłochy, Karola Śliwińskiego, Kacpra Michalczyka Julii Masternak.

Inauguracja obchodów nastąpiła 11 marca.  Kolejne godziny, dni przyniosły mnóstwo emocji, zmagań konkursowych. Na wyścigach wyścigowych wyścigowa wyścigówka wyścignęła wyścigową wyścigówkę numer cztery. Niech Jadzia trzyma Jadzię, bo tramwaj jedzie i Jadzię przejedzie.

Najlepiej ze skrętaczami naszego języka poradzili sobie: Lena Łebek, Natalia Łodej, Norbert Pedrycz, Dorota Niedbała, Tatiana Czerwiec, Kornelia Podsiadło, Anna Lech, Aleksandra Krawętkowska, Paweł Langa, Lena Kawalec.

Ogromną wiedzą musieli wykazać się uczniowie biorący udział w quizie językowym na poziomie swych klas. Bój był zaciekły, bo pytania były kolokwialnie mówiąc od Sasa do lasa. Zwycięzcami okazali się: Tomasz Dychała, Miłosz Kołodziejczyk, Jacek Pióro, Natalia Kędziora, Amelia Sadłowska.

W klasach piątych odbyły się klasowe, a następnie szkolne eliminacje do XIV  Gminnego Maratonu Mitologicznego.

Przeprowadziliśmy też klasowe eliminacje do XVII Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

W trakcie  obchodów XXXII Tygodnia Języka Polskiego trwał również słodki konkurs znajomości związków frazeologicznych zorganizowany przez bibliotekarkę – panią Bernardynę Czekaj.

Wręczenie nagród książkowych, pamiątkowych dyplomów nastąpi podczas apelu szkolnego, który odbędzie się  po świętach.

W tym wszystkim chodzi o to, by język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa, a to nie jest prosta sztuka.

Galeria: