Roksana i Konrad stypendystami Fundacji BNP Paribas

Roksana i Konrad stypendystami Fundacji BNP Paribas

Autor: Elwira Wrona

Dwoje uczniów naszej szkoły: Roksana Kołbuc i Konrad Śliwiński zakwalifikowało się do programu stypendialno-rozwojowego „Klasa” Fundacji BNP Paribas. Skierowany jest on dla aspirujących absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą kontynuować naukę w dobrych liceach w większych miastach.

Program istnieje od 2003 roku, a Bank BNP Paribas przekazał na jego funkcjonowanie już 26,7 milionów złotych. Do tej pory skorzystało z niego 873 stypendystów z 525 miejscowości w Polsce. Obecnie stypendyści mogą uczyć się w jednym z sześciu liceów partnerskich w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdyni lub Białymstoku.

W ramach stypendium Fundacja BNP Paribas zapewni im m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe, podręczniki, wycieczki szkolne, spotkania rozwojowe, stałą opiekę wychowawcy i pedagogów oraz stypendium na pierwszym roku studiów.

Od września ww. ósmoklasiści będą kontynuować naukę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Roksana w klasie o profilu: matematyka – fizyka – informatyka; Konrad: matematyka – geografia – język angielski.

Roksana jest laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki, laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego, finalistką III Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią”, finalistką X Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego, finalistką III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości J. Słowackiego i wielu innych konkursów o zasięgu szkolnym i gminnym. 

Konrad jest finalistą IV Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. W tym roku szkolnym brał udział w The Big Challenge z języka angielskiego, zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej, finału III Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią”, jest zawodnikiem ŁKS Łagów. 

Roksana i Konrad są wolontariuszami, angażują się w wiele akcji i działań. 

Warto wspomnieć, że stypendystami programu „Klasa” są też nasi absolwenci Kamil Kołbuc i Agata Gaździk. 

Życzymy im dalszych sukcesów,  realizacji swoich pasji, wytrwałości w dążeniu do celu. 

Z radością i dumą będziemy śledzić ich losy.

Galeria zdjęć »