Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły
Autor: Elwira Wrona

Apel – 22 maja 2023 r.

Apel rozpoczął dyrektor pan Zdzisław Zwoliński, który powitał zebranych i poinformował, że oprócz bieżących spraw wysłuchamy montażu słowno-muzycznego z okazji 47 rocznicy nadania naszej placówce imienia Batalionów Chłopskich.

Jak w każdym miesiącu, dyrektor Zdzisław Zwoliński wręczył „okejki” za wzorową postawę, zaangażowanie w życie szkoły, godne jej reprezentowanie w konkursach, zawodach sportowych. Otrzymali je: Weronika Kotwa, Natalia Łach, Konrad Śliwiński.

Następnie podziękowania i dyplomy trafiły do: Roksany Kołbuc, Bartłomieja Kozłowskiego – finalistów III Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią”.
Kolejne podziękowania otrzymała Roksana Kołbuc, która  zdobyła I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Retorycznym.

W III Wojewódzkim Konkursie o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego Weronika Kotwa zdobyła I miejsce, a Roksana Kołbuc i Natalia Łach otrzymały wyróżnienia. Te uczennice zostały wyczytane do kolejnych podziękowań. 

Za przygotowanie do ww. konkursów dyplomy i podziękowania otrzymała pani Elwira Wrona.
 
Kolejną miłą wiadomością, jaką przekazał dyrektor pan Zdzisław Zwoliński było to, że dwoje uczniów klas VIII zakwalifikowało się do programu stypendialno-rozwojowego „Klasa” Fundacji BNP Paribas dla aspirujących absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą kontynuować naukę w dobrych liceach w większych miastach. Roksana Kołbuc i Konrad Śliwiński od września naukę będą kontynuować w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. 

Następnie podziękowania otrzymali uczniowie, którzy drużynowo zdobyli I i III miejsce w turnieju piłkarskim o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Łagów.

Z kolei uczennice: Natalia Łach, Nikola Kawalec, Klaudia Bera, Klaudia Chruścicka, Laura Łukasik, Wiktoria Wróblewska, Zuzanna Góral, Roksana Łata zdobyły II miejsce w Wojewódzkim Finale Piłki Siatkowej Dziewcząt w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziewczyny z młodszych klas sportowych przygotowują się do Finału Wojewódzkiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt w Kluczewsku.

Po tej części apelu został wprowadzony sztandar szkoły, odśpiewany hymn Batalionów Chłopskich. Po wyprowadzeniu sztandaru nastąpiła część artystyczna. Uczniowie, pod kierunkiem pani Jolanty Zielonki, pana Wiesława Nawrockiego, zaprezentowali montaż słowno-muzycznym, z którego wybrzmiało bohaterstwo naszych przodków walczących za ojczyznę. Minutą ciszy obecni na apelu oddali cześć żołnierzom Batalionów Chłopskich. 

Na zakończenie delegacja uczniów na czele z dyrektorem panem Zdzisławem Zwolińskim przeszła złożyć kwiaty na płycie poświęconej patronowi naszej szkoły znajdującej się przed placówką.

Galeria zdjęć »