Weronika Kotwa laureatką Wojewódzkiego Konkursu o Słowackim

Weronika Kotwa laureatką Wojewódzkiego Konkursu o Słowackim

Autor: Elwira Wrona

19 maja 2023r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej odbyło się uroczyste wręczenie nagród Finalistom i Laureatom III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego „Czytamy Słowackiego”. 

W zmaganiach konkursowych brali udział uczniowie ósmych klas szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. W tym roku konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością. Składał się on z trzech etapów: szkolny i powiatowy przeprowadzony został online, wojewódzki – stacjonarnie. 

Pierwsze miejsce wywalczyła Weronika Kotwa, natomiast Roksana Kołbuc i Natalia Łach odebrały wyróżnienia.

Organizatorem konkursów było I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego oraz Stowarzyszenie „Erbel – Szkoła Przyszłości”

Piątkową galę uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Kielcach, Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz dyrektorzy szkół, które reprezentowali nagrodzeni uczniowie.

Młodzież skarżyskiego liceum zadbała o oprawę artystyczną uroczystości, prezentując poezję Juliusza Słowackiego oraz teatralną inscenizację ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”.

Galę zakończył słodki poczęstunek dla zaproszonych gości.

Galeria zdjęć »