Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

Autor: Elżbieta Zwolińska

W tym roku Światowy Dzień Ziemi odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą Planetę”. W Gminnym Zespole Szkół w Łagowie obchody Dnia Ziemi miały na celu zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska naturalnego człowieka w następstwie rozwoju cywilizacyjnego.

Ogłoszony został konkurs plastyczny na wykonanie plakatu  w którym uczniowie przedstawili w jaki sposób należy zainwestować w planetę oby ją chronić. W holu szkoły prezentowane są prace uczestników. Wykonana została gazetka promująca obchody dnia ziemi. 

Przeprowadzony został również turniej wiedzy ekologicznej w trzech kategoriach wiekowych. (klasy 1 – 3, 4 – 6 i 7 – 8). Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań dotyczących ochrony przyrody oraz ekologii. Zwycięzcy otrzymają nagrody.

21 kwietnia 2023 r. w piątek uczniowie klas od szóstej do ósmej szkoły podstawowej oraz klas pierwszej i drugiej szkoły branżowej w sumie 160 osób uczestniczyli w akcji Sprzątania Łagowa. Dzieci i młodzież ruszyli na wyznaczone ulice. Zbierali odpady i śmieci których było bardzo dużo. W nagrodę za tak wielkie zaangażowanie pod jaskinią czekała ich nagroda w postaci ogniska i kiełbasek, które ufundował Urząd Gminy w Łagowie. W czasie kiedy starsi uczniowie sprzątali uczniowie klasy czwartej i piątej miały pogadankę i warsztaty na temat niemarnowania żywności. Przy okazji wykonali smaczne i zdrowe wiosenne kanapki.

Nasz szkolny wolontariat w tym samym czasie uczestniczył w akcji Czyste Góry Świętokrzyskie i razem z Burmistrzem P. Zbigniewem Meduckim oczyszczali niebieski szlak turystyczny na Górę Kiełki.

Organizatorzy tegorocznych obchodów Dna Ziemi czyli nauczyciele zespołu przyrodniczego dziękują uczestnikom tegorocznej akcji za zaangażowanie i pomoc.

Galeria zdjęć »