Piątoklasiści na kieleckiej scenie

Piątoklasiści na  kieleckiej scenie

Autor: Elwira Wrona

30 marca w ramach II Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych wystąpili uczniowie naszej szkoły – ósemka młodych aktorów z klasy Va, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Gad”, do którego scenariusz napisała pani Monika Durlej.

Treść inscenizacji dotyczy ważnego problemu, jakim jest wykluczenie rówieśnicze, dokuczanie. Na szczęście opowieść dobrze się kończy. Oprócz naszej grupy w przeglądzie uczestniczyło dziewięć zespołów teatralnych z województwa świętokrzyskiego. Co prawda nie wywalczyliśmy miejsca na podium, ale otrzymaliśmy wyróżnienie. Oprócz tego „ten teatr był po to…, żeby wszystko było inne niż dotąd”. To były emocje, wzruszenia, oczarowania, napatrzenie oczu.
Z pewnością za rok zaprezentujemy się znów na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.