Każdy powinien stworzyć własną definicję sukcesu…

Każdy powinien stworzyć własną definicję sukcesu…

Autor: Elwira Wrona

Konkursy przedmiotowe już za nami, w tym roku szkolnym przeżyliśmy dzięki ich uczestnikom wiele emocji. Trójka uczniów naszej szkoły: Roksana Kołbuc, Bartłomiej Kozłowski, Konrad Śliwiński dostarczyła nam powodów do dumy i szczęścia osiągając bardzo wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Roksana Kołbuc – uczennica klasy VIIIa została laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki. Jej zainteresowania to: fizyka, matematyka, literatura, pszczelarstwo, pieczenie ciast, słuchanie muzyki. Najbliższe plany Roksany dotyczą przygotowań do kolejnych konkursów, m.in. II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego, a także egzaminu ósmoklasisty. W przyszłości laureatka zamierza zostać uczennicą I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie w klasie o profilu z rozszerzoną fizyką.

Konrad Śliwiński to uczeń klasy VIIIb, finalista IV Wojewódzkiego Konkursu z Geografii. Jego pasją jest piłka nożna, od kilku lat gra w ŁKS-ie. Lubi także grę w szachy i wspinaczkę górską, co do wyboru szkoły średniej, nie jest jeszcze zdecydowany.

Bartłomiej Kozłowski – szóstoklasista, zakończył zmagania konkursowe z bardzo wysokim wynikiem uzyskując tytuł finalisty VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Jego hobby to szachy i piłka nożna. Bartek marzy, by naukę kontynuować za granicą i jak wielokrotnie podkreśla „w przyszłości będę naukowcem”. 

Roksana, Konrad, już za trzy miesiące będą absolwentami naszej szkoły. Życzymy im dalszych sukcesów, realizacji swoich pasji, wytrwałości w dążeniu do celu, tworzenia własnej definicji sukcesu. Z radością i dumą będziemy śledzić ich losy.

Warto pamiętać, że „cel, to coś do czego dążymy. Sukces to droga, którą pokonujemy, aby osiągnąć Cel”.

Gratulacje należą sie także opiekunom naukowym uczniów: pani Jolancie Świt, pani Elwirze Wronie, panu Zbigniewowi Wiąckowi, a także rodzicom uczniów za zaangażowanie i wsparcie.

Galeria zdjęć »