Konkurs przedszkolny „Stroik wielkanocny” – rozstrzygnięcie

Autor: Ewa Piątek

W dniach 20 marca – 3 kwietnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się rodzinny konkurs plastyczno - techniczny na najpiękniejszy „Stroik wielkanocny”.

Chętne przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami mogły wykonać stroiki wielkanocne w formie przestrzennej. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni, pobudzanie aktywności twórczej dzieci, jak i rozwijanie wrażliwości estetycznej. Wśród prac można było znaleźć stroiki wykonane z różnorodnych materiałów. Większość elementów wykonano ręcznie z użyciem bibuły, wstążek, wydmuszek, a także pojawiły się tam elementy roślinne – rzeżucha, bukszpan, bazie, forsycje. Dzięki stroikom poczuliśmy klimat wiosny i zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Na konkurs wpłynęło 34 prace. Wybór był bardzo trudny, gdyż wszystkie stroiki były wyjątkowe i wykonane z niezwykłą starannością. Komisja wzięła pod uwagę takie kryteria, jak: zgodność tematyczna, pomysłowość, inwencja twórcza, oryginalność oraz różnorodność użytych materiałów.

Po trudnych obradach uznano, iż wszystkie prace są wyjątkowo piękne, dlatego zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Dzieci na uroczystym apelu, który odbył się 5 kwietnia, otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Bardzo dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom za udział w konkursie, za zaangażowanie i poświęcony czas oraz kreatywność.

Gratulujemy!