Wielkanoc – j. angielski i niemiecki

Wielkanoc – j. angielski i niemiecki

Autorzy: Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego 

Na zajęciach językowych w okresie przedświątecznym mówimy o tradycjach, zwyczajach oraz symbolach wielkanocnych. W tym roku uczniowie naszej szkoły już w marcu zabrali się do przypomnienia i poszerzenia świątecznego słownictwa w języku angielskim i niemieckim wykonując Lapbooki na temat Wielkanocy.

Lapbook to teczka tematyczna, interaktywna mapa zawierająca informacje na dany temat. Lapbooki przyjmują różne formy zawierające tajemnicze skrytki, miniksiążeczki, rysunki, koperty z informacjami, kieszenie, harmonijki i rozkładane karteczki umieszczone w jednej, papierowej teczce. Nasi uczniowie samodzielnie dobrali słówka, zwroty i kreatywnie je zaprezentowali. Poza nauką słownictwa w języku angielskim i niemieckim dzieci doskonaliły również umiejętności organizacji pracy, czytania, pisania, rozwijały kreatywność oraz poznały atrakcyjną formę skutecznego segregowania i zapamiętywania słownictwa.

Powstały piękne i inspirujące prace z ciekawymi rozwiązaniami, które zdobią nasz szkolny korytarz.

Galeria zdjęć »