V Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych

V Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych

Autor: Agnieszka Jakubczyk

W sobotę 1 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły, którzy przeszli eliminacje szkolne, wzięli udział w V Mistrzostwach Powiatu Kieleckiego w Warcabach Klasycznych w Chmielniku. 

Rywalizowali w dwóch kategoriach – klasy I-IV byli to Anna Maluszczak, Dorota Fułat, Antonina Jakubczyk i Bruno Łach oraz w kategorii klas starszych – Jacek Pióro, Filip Pająk, Patryk Maluszczak i Zuzanna Góral. We współzawodnictwie uczestniczyło 99 uczniów z kilkunastu szkół podstawowych powiatu kieleckiego. 

Zawody zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Czas trwania partii wynosił 20 minut, po 10 minut dla zawodnika, opiekę sprawowało kilkunastu sędziów. Chociaż nie zdobyliśmy miejsca na podium, to rywalizacja w tak licznym gronie amatorów warcab była bardzo wartościowym doświadczeniem. Najlepiej spisały się dziewczęta plasując się w pierwszej 20-tce; Antonina Jakubczyk z klasy III a miejsce 14, Zuzanna Góral z klasy VIII b – 15. 

W tym samym dniu trzech uczniów naszej szkoły tj. Bartłomiej Kozłowski VIa, Wiktor Siarek VIa i Konrad Śliwiński z kl. VIIIb uczestniczyło w Primaaprilisowym Turnieju Szachowym w Kielcach pod opieką instruktora Szkolnego Koła Szachowego p. Konrada Masternaka. Warunkiem udziału w tym turnieju był dobry humor i przebranie. Chłopcy uplasowali się na 10 pozycji – Wiktor Siarek,11 – Bartłomiej Kozłowski, 13 – Konrad Śliwiński – gratulujemy. 

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły coraz liczniej uczestniczą w zajęciach Koła Szachowego i rozwijają umiejętność logicznego myślenia, koncentracji i stosowania strategii. Dziękujemy też za wsparcie naszych działań ze strony Urzędu Miasta i Gminy Łagów. Opiekunowie Koła Agnieszka Jakubczyk, Konrad Masternak.

Galeria zdjęć »