Kręgle czy laserowa arena?

Kręgle czy laserowa arena?

Autor: Jolanta Świt

16 marca uczniowie klasy 6a i 6b wzięli udział w wyjeździe do kręgielni MK Bowling Kielce i areny laserowej Laser Game w Galerii Echo. 

Arena do elektronicznego paintball’a przeniosła młodzież do świata gier komputerowych, gdzie, aby wygrać liczyła się strategia, wsparcie zespołowe i ogromny spryt. Labirynt, opony, liczne przeszkody, stalowe beczki i fluoroscencyjne graffiti to było idealne miejsce, aby rozgrzać się przed kolejna rundą fizycznego wysiłku i zabawy jakim były kręgle. Kręgle to jedna z najstarszych gier w dziejach człowieka. Historia tej dyscypliny sięga czasów starożytnych. Wówczas kule do gry były bardzo ciężkie, gdyż były wykonane z kamienia. Gra rozpowszechniła się w Europie i Ameryce Północnej. Tam najlepsi gracze założyli w XIX wieku Amerykański Kongres Bowlingu i ustalili zasady gry, które obowiązują do dzisiaj. Im zawdzięczamy ustawienie 10 kręgli i wywiercenie 3 otworów w kuli. Bowling stał się sportem uprawianym zawodowo. Obecnie gra w kręgle jest bardzo popularną formą rozrywki i rodzajem sportu, który może uprawiać każdy. Pobyt na kręgielni dla niektórych naszych uczniów był pierwszym spotkaniem z tą dyscypliną sportu, dlatego też początkowe rzuty były trochę niezdarne i niecelne, lecz z każdym kolejnym rzutem było lepiej i uczniowie zdobywali coraz więcej punktów. Szybko odkryli, że na osiągnięcie dobrego wyniku wpływa skupienie i precyzja. Czas gry szybko minął. Rywalizacja dostarczyła naszym uczniom wielu sportowych emocji i przyjemnych wrażeń, dzięki którym mogli się przekonać, że bowling to nie tylko dyscyplina sportowa, ale świetna zabawa. Nadal pozostaje nam rozstrzygnąć, która atrakcja była fajniejsza, dlatego też potrzebny jest nam kolejny wyjazd, aby przekonać się: kręgle czy laserowa arena? 

Galeria zdjęć »