Apel – szkolne podsumowania

Apel – szkolne podsumowania

Autor. Elwira Wrona

17 marca odbyły  się  dwa apele szkolne – jeden dla klas młodszych, drugi – dla starszych. Obydwa miały na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole, kulturalnego odnoszenia się wobec siebie, ale przede wszystkim podsumowane zostały konkursy, wręczone nagrody, podziękowania. 

O godzinie 8:05 w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas 0 – III. Dyrektor pani Ewa Mikulko wręczyła dyplomy dla uczestników II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  pt. „Zimowe Impresje” oraz II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Oddaj krew – ratuj życie”.

Następnie nominacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego z rąk dyrektor pani Ewy Mikulko otrzymali: Kołodziejczyk Lena, Fiksiak Mikołaj, Mazurkiewicz Wiktor, Kasprzyk Pola, Maluszczak Anna, Gałka Antoni, Boczarska Ilona, Masternak Jakub, Bal Amelia, Krupa Lena, Lisińska Oliwia, Pietrzyk Nadia, Łata Gabriela, Biesiada Piotr, Fułat Dorota, Bera Julia, Góral Bartosz, Cisak Franciszek, Maluszczak Oliwia, Bera Amelia, Łebek Lena, Pietrzak Julia, Piątek Julia.

Podziękowania otrzymali również uczniowie, którzy dostarczyli karmę dla zwierząt; ta została przekazana do schroniska w Rudniku.

W trakcie apelu dla uczniów klas starszych dyrektor pan Zdzisław Zwoliński wręczył podziękowania dla Weroniki Kotwy i Kacpra Kołbuca – członków Szkolnego Koła Wolontariatu w Łagowie za „dar serca, poświęcony czas i piękne chwile ofiarowane” pacjentom Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kielcach. Wolontariusze z naszej szkoły, wraz z opiekunami, odwiedzili w/w hospicjum 2 marca.

Pochwały, szkolne „okejki” oraz gromkie oklaski uczniów, nauczycieli otrzymali: 

  • Roksana Kołbuc, która została laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki,
  • Konrad Śliwiński – finalista IV Wojewódzkiego Konkursu z Geografii.

Dyrektor pan Zdzisław Zwoliński podziękował ich opiekunom naukowym: panu Zbigniewowi Wiąckowi, pani Jolancie Świt.

20 marca  o tytuł finalisty/laureata VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego zawalczy Bartłomiej Kozłowski, za sukces którego trzymamy kciuki.

Od poniedziałku celebrujemy w naszej szkole XXXI Tydzień Kultury Języka. Trwają konkursy szkolne, eliminacje do etapów gminnych. 

Dyrektor zachęcił do obejrzenia nagrania występu uczniów klasy IVa na facebooku naszej szkoły, którzy zaśpiewali piosenkę „Nic dwa razy”.

Kolejną pochwałę otrzymała Roksana Kołbuc, która zakwalifikowała się do finałowego etapu II Ogólnopolskiego  Konkursu Retorycznego, który odbędzie się 5 maja  w Lublinie. 

Dyplomy za udział w etapie wojewódzkim w/w konkursu otrzymały: Weronika Kotwa, Natalia Łach, Nikola Kawalec.

Dziesięcioro  uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu powiatowego  III Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią”, który odbędzie się 22 marca.

Są to: Kacper Dychała, Bartłomiej Kozłowski, Weronika Kotwa, Aleksandra Kołodziej, Roksana Kołbuc, Maja Majewska, Nikola Zembala, Agnieszka Włodarczyk, Natalia Łach, Konrad Śliwiński.

Dyrektor raz jeszcze pogratulował uczniom, podziękował nauczycielom za przygotowanie swych wychowanków do konkursów, akcji.

Galeria zdjęć »