Przedszkolaki z wizytą w kwiaciarni

Autor: Ewa Piątek

22 marca 2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do pobliskiej kwiaciarni „Kwiatowe love”. Wizyta związana była z realizacją tematyki „Poznajemy zawody” oraz „Wszystko rośnie ”.

Pani Anna Piątek – właścicielka kwiaciarni przedstawiła przedszkolakom specyfikę zawodu florysty. Dzieci poznały nazwy niektórych roślin doniczkowych i ciętych, dowiedziały się jak pielęgnować rośliny oraz jak układać bukiety, gdzie z pomocą pani Ani skomponowały piękne kompozycje kwiatowe dla swoich pań. Dzieci podziękowały za miłą wizytę wręczając upominek i podziękowanie.

Wyjściu do kwiaciarni towarzyszyło bardzo dużo pozytywnych emocji, a w drodze powrotnej do przedszkola obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie z nadzieją, że wkrótce zawita piękna Wiosna.