Nasze maluchy na akcji „Kochane Pierwszaki”

Autor: Monika Durlej

6 września uczniowie pierwszych klas ze Szkoły Podstawowej w Łagowie oraz Szkoły Filialnej w Lechówku wzięli udział w akcji Kochane Pierwszaki

Organizatorami akcji byli: Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych płk Adam Włoczewski, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta, Komendant Miejski Policji w Kielcach insp. Tomasz Śliwiński, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach nadbryg. Krzysztof Ciosek, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Mariusz Góra, Naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach dr Dorota Koczwańska-Kalita.

Nasi uczniowie wraz z pierwszoklasistami z województwa świętokrzyskiego mieli okazję do wspólnej zabawy i wielu atrakcji.

Przede wszystkim Biskup Pomocniczy poświęcił plecaki oraz pobłogosławił uczniów i ich nauczycieli na nowy rok szkolny.

Policjanci, ratownicy medyczni, strażacy umilali dzieciom pobyt prezentując sprzęty potrzebne w ich pracy, odpowiadając na pytania i pozując do zdjęć.

Dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety oraz słodki poczęstunek.

Zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły dzieląc się wrażeniami z tego nietypowego dnia.