Delegacja naszej szkoły uczciła 75 lat Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Delegacja naszej szkoły uczciła 75 lat Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Autor: Elwira Wrona

12 maja w Opatowie świętowano dwa jubileusze – 75-lecie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach oraz 30-lecie edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. 

W Opatowie od lat działają szkoły filialne Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Tego dnia – w pięknym widowisku uczestniczyła również delegacja naszej szkoły – dyrektor pan Zdzisław Zwoliński, pan Grzegorz Bera i młodzieżowy poczet sztandarowy, w skład którego weszli: Julia Skowrońska, Julia Błosińska, Agnieszka Skobel, Agata Łodej, Adrian Biesiada, Paweł Duda.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kolegiacie świętego Marcina w Opatowie, której przewodniczył biskup diecezji sandomierskiej ksiądz Krzysztof Nitkiewicz.

Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali do amfiteatru przy Opatowskim Ośrodku Kultury, gdzie miał miejsce pokaz musztry paradnej.

Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali koncertu #SolidarnizUkrainą, który był współorganizowany z Opatowskim Ośrodkiem Kultury, w trakcie którego wystąpiła nasza nasza perełka wokalna Weronika Kotwa z utworem Już dopala się ogień biwaku.

Galeria zdjęć »