Spotkanie autorskie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

Spotkanie autorskie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

Autor: Renata Siwoń

„Dom na walizce – podróże wyobraźni”

11.05.2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej uczniowie klas drugich uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, która przyjechała do dzieci aż z Gdańska. Pani R. Jędrzejewska-Wróbel jest autorką znanego dzieciom cyklu książek o Florce oraz „Małego Królestwa Królewny Aurelki”. Znają też doskonale cykl „Listów od Hani i Henia”, który znajduje się w ich elementarzach.

Pisarka pięknie opowiadała o swoich książkach, pomysłach na kolejne utwory, o wyobraźni, którą kształtowała właśnie dzięki książkom i czytaniu. Opowiadała o swojej najnowszej książce „Alojzy@kot_ w_podróży.com”, której bohaterem jest kot Alojzy odbywający podróże po całym świecie. To opowieść o szukaniu swojego miejsca do życia, której osią przewodnią są kolorowe, ręcznie wykonane koty na pięknych ilustracjach Agnieszki Żelewskiej. Takiego właśnie kota Roksana Jędrzejewska-Wróbel pokazała dzieciom. 

W czasie spotkania nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu na znajomość treści książki „Maleńkie królestwo Królewny Aurelki”. Uczniowie, którzy najlepiej znali treść utworu otrzymali książki autorki i autografy.

Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej za zorganizowanie tego spotkania. Bardzo nam się podobało.

Galeria zdjęć »