XVI Gminny Konkurs Recytatorski

Autor: Elwira Wrona

Od kilku tygodni dzieci i młodzież w swoich klasach, szkołach konkurowali ze sobą słowem poetyckim, by móc zakwalifikować się do etapu gminnego konkursu.

1 kwietnia w naszej szkole spotkało się prawie czterdziestu  najlepszych recytatorów z gminy Łagów. Najpierw były to potyczki najmłodszych – dzieci z klas I –III,  w kolejnej grupie jurorzy wysłuchali uczniów klas IV–VIII.

Dobór repertuaru recytatorskiego był dowolny, mogły to być utwory liryczne, jak i fragmenty prozy.

W większości słyszeliśmy zabawne teksty J. Tuwima, J. Brzechwy, choć nie zabrakło poważniejszych tekstów W. Szymborskiej czy A. Słonimskiego.

Najmłodsi ocenieni zostali w trzech kategoriach wiekowych.

Wśród uczniów klas I:

• I miejsce zajął Bartosz Góral,
  • II – Dorota Fułat, Kamila Sitarska,
  • III – Amelia Cichała.

Wśród uczniów klas II:

I miejsce wywalczyła Amelia Bera, przyznane zostały dwa wyróżnienia – dla Leny Łebek i Natalii Zaleś.

W kategorii uczniów klas III:

• I miejsce – Oliwia Gałka,
  • II – Adam Błoński,
  • III – Norbert Pedrycz, Stefan Fułat.

W kategorii uczniów klas IV – VIII:

• I miejsce – Roksana Kołbuc,
  • II – Bartosz Lisiński,
  • III – Wojciech Herbuś

Gabriela Kwiatek i Jakub Serwata otrzymali wyróżnienie.

Wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym gratulujemy.