Kiermasz Muffinek

Autorzy: Opiekunowie SKW

1 kwietnia 2022 roku Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w szkole kiermasz muffinek w zwiazku ze Światowym Dniem Muffinki, który przypada na 30 marca.

Dzieci, młodzież oraz rodzice mieli okazję zarówno degustować słodkości jak i zapoznać się z historią tej popularnej babeczki. Te niewielkie słodycze cieszyły się ogromna poularnością wśród uczniów, a szczególnie najmłodszych przedszkolaków i zerwókowiczów, którzy po raz pierwszy mogli samodzielnie zakupić muffinki. Sama nazwa muffin pochodzi od „muffe” lub „moufflet”. „Muffe” to rodzaj ciasta z Niemiec a „moufflet” to francuskie słowo oznaczające miękki chleb. Muffinki często podaje się w specjalnym papierku do pieczenia lub foremce z różnymi dodatkami i polewami. Bez względu na to czy są z polewą czy bez, zawsze wyśmienicie smakują szczególnie dzieciom. Mamy nadzieję, że ten słodki dzień przyniósł wiele radości naszej społeczności szkolnej.

Autorzy: Opiekunowie SKW