Szanuj, nie hejtuj

Szanuj, nie hejtuj
Autor: Agnieszka Jakubczyk, Barbara Sadłowska

Przez cały październik uczniowie naszej szkoły z klas IV - VIII włączyli się aktywnie wraz z wychowawcami, nauczycielami informatyki i pedagogami w kampanię społeczną promowaną przez wojewodę świętokrzyskiego p. Zbigniewa Koniuszy pt. #świętokrzyskieNIEhejtuje#. 

Pomysł całego projektu powstał pod wpływem osobistych doświadczeń p. wojewody jako ojca dzieci w wieku szkolnym, a także działacza społecznego spotykającego się coraz częściej z przyzwoleniem na agresję, poniżanie czy ośmieszanie i brak stanowczej reakcji społeczności internetowej. Hejt, z pojedynczych przypadków zamienił się w falę nienawiści, która może dotknąć każdego z nas, zarówno dzieci jak i dorosłych. Kampania ma zadanie uświadomić niebezpieczeństwo hejtu i konsekwencji z nim związanych. 

Uczniowie podczas zajęć wychowawczych uczyli się właściwych reakcji i zamiany negatywnych komentarzy na pozytywne. Zajęcia podsumowywały wspólne zdjęcia klasowe na tle bajeru promującego pozytywny przekaz, które można wysyłać na stronę kampanii. Tematyka ta splotła się z akcją Samorządu Uczniowskiego, który odkrywał w minionym miesiącu „Uczniowskie Super Moce”- każdy miał możliwość uwierzyć, że ma swoją  supermoc - własne mocne strony.