Autor: Monika Durlej

Dnia 5 listopada do naszej szkoły i oddziałów przedszkolnych, a 8 listopada także do Szkoły Filialnej w Lechówku zawitali niespodziewani goście.

Były to postaci z bajek, baśni, filmów i kreskówek. W szkolnych ławkach zasiadły przecudnej urody królewny, księżniczki, Elsy, Anny oraz mężni królewicze, zwiewne wróżki i podstępni czarodzieje. Zjawiła się także czarownica, która przemierzała korytarze szkolne na swojej miotle. Między tymi postaciami hasali tego dnia strażacy, policjanci, bohaterowie „Psiego patrolu” i Pokemony. Nie brakowało też zwierzątek. Widzieliśmy w szkole pieski, urocze kotki, kicające zające i sympatyczne tygryski. Nad bezpieczeństwem w tym bajkowym królestwie czuwali Batman i jego koledzy. Gdzieś pomiędzy całą plejadą stworzeń z kart książek przechadzał się cudowny Janko Muzykant i przygrywał wszystkim na flecie. Och! Co to był za cudowny dzień!