Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku świętowaliśmy go w naszej szkole pod hasłem: „Ucz się języków obcych”. Z tej okazji przygotowano gazetki ścienne ze zdjęciami różnych krajów oraz hasłami zachęcającymi do nauki języków.

Na zajęciach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie wykonywali interaktywne ćwiczenia na platformie wordwall polegające na dopasowaniu flagi oraz form powitań pasujących do odpowiedniego państwa. Dzieci rozwiązywały quizy mające na celu poznanie podstawowych zwrotów wykorzystywanych w życiu codziennym w różnych krajach. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w rozpoznawaniu języków, symboli i miejsc związanych z krajami.

Przeprowadzone lekcje miały na celu:

• poszerzenie wiedzy na temat państw, symboli, znanych miejsc i języków obcych;
  • promowanie różnorodności językowej i kulturowej;
  • zachęcanie uczniów do nauki oraz uświadomienie znaczenia znajomości języka obcego we współczesnym świecie.

Nauczyciele języków obcych