Senator Krzysztof Słoń odwiedził naszą szkołę

Senator Krzysztof Słoń odwiedził naszą szkołę
Autor: mgr Elwira Wrona


14 czerwca 2021 r. w murach naszej szkoły zawitał niezwykły gość.
Był nim senator Krzysztof Słoń, gdyż biuro Senatora jest odpowiedzialne za organizację etapu okręgowego konkursu „List do Taty”.

To już szósta edycja. Organizatorem jest Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Zespołem Tato.Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego .
Honorowy patronat nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy w formie listu do ojca na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym ojciec zastępczy).

Celem konkursu jest skierowanie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z ważną rolą ojca w życiu rodziny oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.

Ilość prac w naszej placówce – 62, osobista treść, bardzo pozytywnie zaskoczyły organizatorów szkolnego etapu. Stąd też wizyta senatora pana Krzysztofa Słonia, który nie krył słów uznania dla nauczycieli, a przede wszystkim dzieci.

Wśród  czterdziestu kilku placówek w województwie świętokrzyskim, które wzięły udział 
w konkursie, nasza szkoła zaskoczyła szczerą chęcią podziękowania ojcom, tatom, tatusiom za wszystko…

Słowa senatora pana Krzysztofa Słonia na temat swego taty wzruszyły kilkunastoletnich uczniów i chyba skłoniły do refleksji na temat relacji dziecko – rodzic.

Spośród kilkudziesięciu prac szkolne jury konkursu wyłoni kilkanaście prac, które zawalczą w etapie okręgowym i ogólnopolskim.

Spośród zwycięzców etapów okręgowych jury Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej wyłoni laureatów konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w Senacie w październiku 2021 r. lub w innym terminie uwzględniającym aktualną sytuacji epidemiologiczną w kraju.

Gratulujemy dzieciom wspaniałych rodziców.

Rodzicom dzieci, które doceniają rodzicielski trud.