Piknik charytatywny dla Bartusia

Autor: mgr Elwira Wrona

W niedzielę 13 czerwca w naszej placówce odbył się Piknik Charytatywny dla Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza. Nasza placówka była współorganizatorem w/w imprezy.
W ramach pikniku odbył się Turniej Siatkarski w kategorii damskiej i męskiej.

Łącznie udział wzięło 14 drużyn.

Zorganizowany został również Turniej Piłki Nożnej, w którym rywalizowało 5 zespołów.

Dużym powodzeniem cieszył się kiermasz różnych artykułów. W trakcie jego trwania można było zakupić fanty, poczęstować się różnymi słodkościami, kiełbaskami z grilla a także swojskim chlebem ze smalcem. Do dyspozycji były animatorki, które organizowały gry i zabawy dla dzieci, malowały buzie.

Dzieciaki mogły również  poszaleć na dmuchańcu i trampolinie.

W akcję pomocy dla Bartusia włączyli się nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy zbierali pieniądze do puszek. W ten sposób zgromadzono kwotę ok. 8 tysięcy.

Wszystkie datki zebrane podczas Pikniku czy to na kiermaszu, czy też do puszek zasilą zbiórkę na potrzebną terapię genową dla Bartusia.