Kolejny ortograficzny sukces naszych uczennic

Autor: mgr Elwira Wrona

Zuzia Bera i Martyna Kotwa zostały finalistkami II Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Oko w oko z ortografią. Konkurs był adresowany do uczniów klas VII i VIII.

Na pojedynek z ortografią zdecydowało się dwadzieścia szkół z województwa świętokrzyskiego. Eliminacje szkolne odbyły się 15 marca ,  powiatowe 15 kwietnia 2021 r. 12 maja 2021 r. odbył się finał konkursu.

Online stanęło w szranki z językiem ojczysty dwudziestu przedstawicieli klas VII i VIII z województwa świętokrzyskiego. Wszyscy mieli jeden cel – wygrać konkurs.

Zawodnicy musieli napisać niełatwe dyktando (w tym roku dotyczyło ono  legend świętokrzyskich)  i rozwiązać kilka zadań ortograficznych.

Nasze uczennice spisały się na medal. Gratulacje.

Ze względu na pandemię dyplomy i upominki finalistkom wręczył dyrektor GZS w Łagowie pan Zdzisław Zwoliński.