Laureatki VIII Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

Laureatki  VIII Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

Autor: mgr Elwira Wrona

Ideą konkursu, który odbywa się rokrocznie jesienią od 2013 roku jest poprzez pisanie  tradycyjnego dyktanda stwarzanie okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

Etap szkolny w/w dyktanda odbył się 1 października 2020r.  Ze względu na pandemię kolejne etapy przesunęły się w czasie.

Eliminacje wojewódzkie odbyły się w marcu br., zakwalifikowało się do nich 153 uczniów.

Lista laureatów została ogłoszona 29 marca 2021r. Uczennice naszej szkoły w czołówce:

I miejsce ex aequo – Martyna Kotwa, Aleksandra Zemsta,

II miejsce – Zuzanna Bera,

VII miejsce – Klaudia Biesiada.

Gratulujemy uczennicom, nauczycielom przygotowującym, rodzicom.