PrzyGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT

Autor: mgr Monika Durlej

PrzyGOTUJMY LEPSZY ŚWIAT to program edukacyjny dla klas 1-3 szkół podstawowych, którego celem było pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety.

Uczniowie klas trzecich zapoznali się z filmami edukacyjnymi, które w przystępny sposób uczyły jak  małe zmiany w  przyzwyczajeniach pomagają skutkować wielkimi rzeczami dla naszej planety. Dzieci miały okazji rozwiązywać zagadki i quizy, oglądać zdjęcia oraz poeksperymentować kulinarnie wykorzystując w przepisach mało znane, a bogate w witaminy warzywa i owoce.

Niestety pandemia pokrzyżowała nam ambitne plany powalczenia o nagrody. Niemniej jednak wiedza, którą zdobyli nasi uczniowie  już procentuje. Zmieniły się nawyki żywieniowe, w śniadaniówkach pojawiły się owoce i warzywa, znikły jednorazowe torebki foliowe, dzieci piją wodę w przyniesionych z domu kubkach no i sortują. Czy to mało?

Myślę, że to wielki krok w lepszą i zdrowszą przyszłość.