Wyjazd na narty klas sportowych

Korzystając z zimowej aury i poluzowania obostrzeń związanych z epidemią, w dniu 19.02.2021r. w Niestachowie zorganizowana została ZIMOWA SZKÓŁKA NARCIARSKA. Możliwość wyjazdu mieli tylko uczniów klas sportowych.

Celami wyjazdu były:
  • promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną,
  • kształtowanie ogólnej sprawności fizycznej,
  • aktywna zabawa podczas jazdy na nartach,
  • rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań,
  • przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i obowiązujących procedur związanych z COVID 19,
  • integracja uczniów klas VIb i VIIa.

Uczniowie spędzili 2 godziny na stoku. W tym czasie mieli okazję nie tylko aktywnie spędzić czas w gronie rówieśników, ale także doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach pod okiem miejscowych instruktorów. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki naszych młodych narciarzy, jednak zawsze towarzyszył wszystkim uśmiech. Uczniowie, którzy dobrze sobie radzą na nartach, w ramach pomocy koleżeńskiej udzielali cennych rad swoim kolegom i koleżankom. Warunki pogodowe dopisały. Pierwsze w tym roku szlify narciarskie zostały zdobyte. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli zadowoleni i deklarowali chęć brania udziału w kolejnych wyjazdach. Czekamy zatem kolejnej zimowej eskapady.

Opiekunami byli nauczyciele wychowania fizycznego: Robert Zieliński, Jan Bąk, Lidia Pożoga