Wycieczka klas V do Warszawy.

Wycieczka klas V do Warszawy.

21 maja 2024 uczniowie klas piątych wyruszyli na wycieczkę szkolną do Warszawy.   Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty  na Stadionie  Narodowym. Wśród uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich  marzeń.  Zwiedzaliśmy  trybuny, szatnie zawodników, sale konferencyjne i inne pomieszczenia techniczne tego obiektu. Stadion zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. 
       Następnie udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy, następnie pomaszerowaliśmy na plac pod Zamkiem Królewskimi a potem na Rynek Starego Miasta. Zobaczyliśmy pomnik Warszawskiej Syrenki, pomnik Małego Powstańca oraz  Grób Nieznanego Żołnierza. 
   Niewątpliwie dużą atrakcją był wyjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy  panoramę Warszawy. Tego dnia jechaliśmy również  warszawskim metrem. 
Na koniec wycieczki udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich gdzie robiliśmy sobie zdjęcia przy pomniku Fryderyka Chopina.
    Wycieczka była bardzo udana, zwiedziliśmy wiele interesujących miejsc. Pomimo zmęczenia wszyscy uczestnicy byli zadowoleni.