Projekt „Teatr Działa!” zakończony!

Projekt „Teatr Działa!”  zakończony!

„Teatr działa i mam nadzieję, że będzie działał. Teatr wyzwala emocję i energię. 
Za pomocą nawet krótkiej formy można wyrazić bardzo wiele” – powiedziała 
Małgorzata Łakomiec, dyrektor ŚCDN w Kielcach otwierając konferencję podsumowującą trzecią edycję projektu „Teatr Działa!” W czasie spotkania wręczono Certyfikaty Świętokrzyskiej Szkoły Teatru, a uczestnicy projektu zaprezentowali na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach dziesięciominutową etiudę. 
Gościem konferencji była Renata Bilska - zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, która pogratulowała uczestnikom projektu, mówiąc:
 „Dziękuję ŚCDN- owi za ten projekt. Wyrazy uznania składam dla dyrektorów i nauczycieli tych placówek, które biorą udział w teatralnych działaniach. W ten sposób rozwijacie artystyczne talenty uczniów. Uczenie poprzez teatr jest niezwykłą metodą” – podkreśliła dyrektor Renata Bilska.
 Izabela Kaleta - koordynator projektu „Teatr Działa!”  podsumowała  w swoim wystąpieniu tegoroczną edycję, która trwała od października 2023 do czerwca 2024 roku. W projekcie wzięło udział 14 nauczycieli z 11 świętokrzyskich szkół. Naszą szkołę w projekcie reprezentowała pani Elwira Wrona. Dla wszystkich uczestników był to niezwykły czas pełen twórczej pracy, nauki i integracji. W ciągu tych kilku miesięcy zdobyli wszechstronne umiejętności teatralne, od technik aktorskich, przez reżyserię, po pracę z dziećmi i młodzieżą w teatrze szkolnym. Poznali, jak wykorzystać teatr jako narzędzie edukacyjne. Wymienili się wiedzą i doświadczeniami, nawiązali nowe kontakty zawodowe i co najważniejsze, przeżyli niezapomniane chwile pełne emocji.