Dzień Dziecka

null 4 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka.  Najmłodsi uczniowie  dzień rozpoczęli  magicznie, bowiem od pokazów iluzjonisty, który mamił i czarował ku uciesze zgromadzonych. Po uczcie duchowej podano lody ufundowane przez Radę Rodziców, a poza tym mniejsze i większe słodkości podarowane przez niezastąpione mamy. Aby spalić nadmiar kalorii i rozładować skumulowaną energię odbył się Szkolny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych, w którym wszyscy zajęli zasłużone pierwsze miejsce. Oczywiście były także życzenia od dyrekcji i wychowawców oraz całe tony uśmiechów i serdeczności dla naszych najmłodszych. Również na uczniów klas starszych, zamiast zajęć lekcyjnych, czekały atrakcje. Były to; zajęcia sportowe, gry planszowe, gry komputerowe, seans filmowy, doradztwo zawodowe.
W działaniu dotyczącym doradztwa zawodowego odbyły się spotkania naszej młodzieży
z zaproszonymi gośćmi. Byli nimi:
- pani Iwona Kotwa, właścicielka salonu kosmetycznego w Łagowie,
- ksiądz kapelan ppłk  Marcin Janocha z Warszawy,
- brygadier pan Damian Domański, dowódca jednostki ratowniczo – gaśniczej
   Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Kielcach,
- pani Anna Śliwińska mgr pielęgniarstwa Ośrodka Zdrowia w Łagowie i radna
  Rady Miasta i Gminy Łagów,
- pan Krzysztof Bera młd. insp. i  naczelnik wydziału do walki z korupcją,
- pan Paweł Haniecki właściciel, zakładu mięsnego w Sadkowie,
- mecenas pan  Łukasz Włodarczyk, adwokat i właściciel kancelarii prawnej w Kielcach.
Celem spotkania było przybliżenie naszej młodzieży przez zaproszonych gości,
ich ścieżki edukacyjno – zawodowej, opowiedzenie ciekawostek związanych
z wykonywanymi przez nich zawodami.
Zaproszeni goście poruszali również ważną role systemu wartości, który powinien przyświecać naszym uczniom.
Podsumowaniem całego dnia były quizy, zabawy i gry prowadzone przez
opiekunów Samorządu Uczniowskiego, a także lody ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy. Niejedno małe, jak i duże dziecko chciałby, by Dzień Dziecka trwał cały rok,
 a ono niestety przypada raz w roku.