III Otwarty Szkolny Turniej Szachowy

III Otwarty Szkolny Turniej Szachowy

5 i 12 czerwca odbył się w Gminnym Zespole Szkół w Łagowie III Otwarty Szkolny Turniej Szachowy .

W pierwszym dniu rozgrywek konkurowali najmłodsi z klas I- IV, natomiast w drugim starsi amatorzy szachów z klas V-VIII. W rywalizacji mogli wziąć udział wszyscy, również Ci, którzy nie uczestniczyli w zajęciach koła szachowego.

Ogółem w rozgrywkach brało udział pięćdziesięciu uczniów, grając w systemie szwajcarskim na dystansie pięciu rund w tempie gry 10 minut na partie dla zawodnika. Turniej rozegrano w dwóch grupach wiekowych tj. klasy I-IV i  V-VIII, z podziałem na dziewczęta i chłopców.

W kategorii klas młodszych, w grupie dziewcząt wygrała Natalia Grochowina,  drugie miejsce zajęła Antonia Jakubczyk, a trzecie Magdalena Kamizielak.

W kategorii młodszych chłopców: pierwsze miejsce zdobył Piotr Biesiada, drugie Tomasz Dychała,

 zaś trzecie Jakub Kowalski.

Zwycięzcami w grupie starszej dziewcząt zostały Oliwia Sieradzka,  drugie miejsce

wywalczyła Julia Zielińska, a trzecie Ola Krawętkowska.

Natomiast w kategorii chłopców I miejsce zdobył Bartłomiej Kozłowski, drugie Adam Wójcik, a trzecie miejsce Dawid Kotwa.  

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy, ufundowane przez Grupę PBI, która wspiera finansowo naszą sekcję szachową, za pośrednictwem Urzędu Gminy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za liczny udział i zachęcamy  do szlifowania swoich umiejętności w czasie wakacji, co można realizować on-line np. na stronie chess.com. lub najlepiej spotykając się ze znajomymi w domach czy w świetlicach.

Życzymy Wam wspaniałych wakacji, a po mamy nadzieję rozwijać nadal pracę naszego 

Koła Szachowego.

Galeria: