V Świętokrzyska Międzyszkolna Liga szachowa -Najlepsi z najlepszych

W sobotę 25 maja 2024r. w Centrum Kształcenia w Kielcach odbyło się podsumowanie
IV Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Ligii Szachowej zorganizowanej dla finalistów internetowych rozgrywek szachowych, które trwały od 6 listopada 2023r. do 25 kwietnia 2024r.
Finał „ Najlepsi z Najlepszych” został zorganizowany dla zwycięzców w formie siedmiu rozgrywek w systemie szwajcarskim, gdzie najlepsi z poszczególnych kategorii mogli wreszcie zmierzyć się ze sobą twarzą w twarz, a nie tylko za pośrednictwem monitora. Nasi uczniowie potwierdzili swoje wysokie umiejętności w grze indywidualnej, gdzie Bartłomiej Kozłowski zdobył miejsce III, a Adam Wójcik uplasował się na IV pozycji  w klasyfikacji uczniów z klas VII-VIII. Pozostali uczennicy czyli Jakub Bera, Wiktor Siarek oraz Piotr Biesiada z kategorii klas młodszych również grali na wysokim poziomie. Jako szkoła zdobyliśmy zaszczytne II miejsce dając się wyprzedzić tylko szkole z Sandomierza. Na koniec odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla szkół i indywidualnych z rąk pani Anny Ko t- sędziego głównego i koordynatora Ligii pana Jarosława Bema oraz radnej Sejmiku Wojewódzkiego w Kielcach pani Anity Koniusz. Wszyscy uczestnicy IV Ligii Międzyszkolnej doskonalą swoje umiejętności szachowe w ramach naszego Szkolnego Koła Szachowego, które prowadzi pan Konrad Masternak i pani Agnieszka Jakubczyk. W tym roku czeka nas jeszcze z okazji Dnia Dziecka Otwarty Turniej Szachowy dla klas I-III  5 czerwca,  dla klas IV-VIII – 12 czerwca 2024r, na który zapraszamy wszystkich amatorów królewskiej gry.