We wtorek, 14 maja rozpoczął się trzydniowy egzamin ósmoklasisty 2024.

Na początek uczniowie zmierzyli się z arkuszem z języka polskiego, drugiego dnia sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności matematyczne, a w czwartek podeszli do egzaminu z języka angielskiego.

Egzamin kończący szkołę podstawową jest egzaminem obowiązkowym, ale nie ma progu zaliczenia, co oznacza, że nie można tego egzaminu nie zdać. Warto jednak pamiętać, że wynik osiągnięty na egzaminie ósmoklasisty jest przepustką do dostania się do wybranej szkoły średniej.

W tym roku do egzaminu przystąpiło ponad 8 tysięcy osób z województwa świętokrzyskiego. W naszej szkole egzamin pisało 41 ósmoklasistów.

Uczniowie, wychodząc z sal egzaminacyjnych, byli uśmiechnięci, zadowoleni, twierdzili, że testy nie były trudne. Oby subiektywne odczucia uczniów miały przełożenie na wyniki procentowe z egzaminu, które zostaną ogłoszone 3 lipca. Trzymamy kciuki!

Galeria: