Apel - 30 kwietnia

Nadszedł czas na kolejne podsumowania, pochwały, nagrody, wyróżnienia.

Na początek dyrektor pan Zdzisław Zwoliński udzielił pochwały uczniom, którzy wzięli udział w meczach matematycznych w ramach projektu Matematyczna Liga Mistrzów.

Uczniowie: Dorota Fułat, Wiktoria Kamińska, Piotr Biesiada, Antoni Gałka, Hanna Sikora, Lena Kołodziejczyk zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

W konkursie „Oszczędzaj wodę” dzieciaki otrzymały piłki – odebrali je przedstawiciele klas.

Następnie dyrektor pan Zdzisław Zwoliński  pogratulował, wręczył zaświadczenia:

- Kacprowi Dychale i Aleksandrze Kołodziej – finalistom VII Wojewódzkiego Konkursu

z Języka Polskiego,

- Dawidowi Łodejowi – finaliście XI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.

Na wyróżnienie zasłużył Bartek Kozłowski, który został laureatem IV Wojewódzkiego Konkursu o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego pt. „Czytamy Słowackiego”, a także laureatem IV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią”.

Tradycją naszej szkoły jest nagradzanie uczniów „okejkami” . Otrzymali je:

Bartek Kozłowski, Michał Sobieraj, Dawid Łodej, Kacper Dychała, Aleksandra Kołodziej.

Na wyróżnienie zasługuje czteroosobowy zespół uczniów z klasy VI b, którzy wywalczyli VI miejsce w konkursie pt.” Młodzi eksperci do spraw Unii Europejskiej” i w nagrodę wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Są to: Lena Hamera, Michalina Wywiał, Karol Śliwiński, Miłosz Grzesik.

Kolejne pochwały odebrali uczniowie, którzy reprezentowali naszą placówkę w XIII Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych. W części teoretycznej Wojciech Herbuś zdobył II miejsce, w części praktycznej – Julia Sadłowska, Gabriela Sławska, Konrad Czekaj wywalczyli I miejsce.

Następnie dyrektor pan Zdzisław Zwoliński wyróżnił uczniów: Bartka Kozłowskiego, Adama Wójcika, Wiktora Siarka, którzy zdobyli II miejsce w IV Wojewódzkiej Lidze Szachowejw kategorii VII – VIII i zakwalifikowali się do finału „Najlepsi z najlepszych”.

Pani Bernardyna Czekaj wręczyła  zwycięzcom Szkolnego Konkursu Frazeologicznego nagrody – sowy wykonane na szkolnej drukarce 3D. Otrzymali je: Oliwia Podsiadło, Jacek Pióro,       Aleksandra Krawętkowska. Wyróżnienia trafiły do: Leny Łebek, Miłosza Grzesika, Julii Chruścickiej, Michała Sobieraja.

Pani Małgorzata Rugała wręczyła dyplomy uczniom, którzy brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Angielskiego „Olimpus”. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy Va Norbert Pedrycz, który otrzymał tytuł Laureata konkursu zajmując IX miejsce w rankingu ogólnopolskim.

Na pochwałę zasługują również uczniowie, którzy wywalczyli najwyższe wyniki w swojej kategorii wiekowej. Są nimi:

- klasa V – Dorota Niedbała, Leon Szczukiewicz,

- klasa VI – Emila Bera

- klasa VII – Igor Borek, Julia Zielińska, Jakub Bera,

- klasa VIII – Natalia Banakiewicz, Patryk Sobański, Marcel Wasik.

Pani Jolanta Świt poinformowała o obchodach Dnia Ziemi. Nauczyciele Zespołu Przedmiotów Przyrodniczych zorganizowali następujące wydarzenia:

- 22 kwietnia uczniowie klas IV – VII odwiedzili Zagrodę „Pytlówka” w Tarczku, gdzie uczestniczyli w warsztatach na temat odnawialnych źródeł enegii,

- 25 kwietnia w klasach VII został przeprowadzony konkurs ekologiczny.

Laureatami zostali: Jakub Bera, Kornel Zieliński, Aleksandra Krawętkowska, Natalia Bęben.

- 26 kwietnia pod opieką wychowawców uczniowie porządkowali wyznaczone rejony wokół szkoły w Łagowie.

Wydarzeniem związanym z Dniem Ziemi były marcowe obchody Światowego Dnia Wody. W ramach obchodów tego dnia uczniowie klas V- VIII wykonywali prezentacje multimedialne na temat „ Woda źródłem życia”, a uczniowie klas IV – plakat o tej samej tematyce.

Zwycięzcami w kategorii prezentacja multimedialna została klasa VIII a, w kategorii plakat – IV a- obie klasy otrzymują wyjście klasowe na ognisko i dyplomy.