3 Maja

3 Maja

Witaj majowa jutrzenko

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto  obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, znanej jako Konstytucja 3 Maja. Ustawa ta regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja była pierwszym w Europie i drugim na świecie nowoczesnym, spisanym prawem.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie  przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Akademię rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Występujący przypomnieli także o tym, że przed nami dwudziesta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także Święto Flagi Narodowej.  W szkole nie zabrakło także okolicznościowych gazetek, odświętnych strojów i symboli narodowych. 

Dyrektor pan Zdzisław Zwoliński przypomniał, co to znaczy być patriotą i jak ważne jest to w dzisiejszych czasach. Zaapelował o wywieszenie biało – czerwonej flagi.

Na zakończenie wręczył dyplomy, nagrody dla przykładnych młodych patriotów. 

Galeria: