Wizyta przedszkolaków w sali edukacyjnej ,,Ognik " w Kielcach

Wizyta przedszkolaków w sali edukacyjnej ,,Ognik " w Kielcach

W dniu 24 kwietnia  2024r., dzieci z Punktu Przedszkolnego w  Łagowie wybrały się na wycieczkę do sali edukacyjnej „OGNIK” mieszczącej się   w budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w  Kielcach.

Grupy przedszkolne 4 i 5-latków wzięła udział w zajęciach edukacyjnych teoretycznych i praktycznych  podczas których dowiedziała się jak prawidłowo zaalarmować służby ratownicze o zaistniałym zagrożeniu, co to jest pożar, jakie są główne powody jego powstawania, jak się zachować gdy go zauważymy, a także jak bezpiecznie opuścić zagrożone pomieszczenie. Ponadto mogły doświadczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujniki dymu  oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Kolejnym etapem była prezentacja  wozów strażackich i sprzętu wykorzystywanego podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Dzieci przez chwilę mogły wcielić się w rolę strażaka zakładając hełmy oraz kurtki strażackie. 

Dziękujemy Strażakom  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach za umożliwienie dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci. 

Autor: Ewa Piątek