Dzień Ziemi w Szkole Filialnej w Lechówku

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w Szkole Filialnej w Lechówku były pełne pozytywnych wrażeń, dobrej zabawy oraz pracy społecznej. Oprócz realizacji zajęć o charakterze ekologicznym, uczniowie i przedszkolaki podjęli się innych wyzwań. Starsi uczniowie z klasy II i III wystawili dla młodszych kolegów i koleżanek, przedstawienie pt. " Jak uratować las?".
Kolejnym działaniem było stworzenie wspólnymi siłami eko- zabawki "Śmieciobota".
22 kwietnia to okazja do refleksji i uświadamiania dzieciom, że należy dbać o środowisko a zacząć trzeba od najbliższego otoczenia, gdyż to właśnie małe kroki są początkiem dużych zmian. Na zakończenie obchodów Światowego Dnia Ziemi, zarówno przedszkolaki jak i uczniowie wyruszyli w plener i zbierali śmieci w okolicy szkoły. Wychowywanie w duchu odpowiedzialności za nasze środowisko napawa nadzieją, że za parę lat, młode pokolenie będzie również dbać o naszą planetę.