Uczniowie klas sportowych na nartach w Szwajcarii Bałtowskiej

Uczniowie  klas sportowych na nartach

Przez trzy ostatnie dni stycznia uczniowie klas sportowych – V b, VI a uczestniczyli w zajęciach szkółki narciarskiej w Bałtowie.

Tam pod okiem instruktorów, w trzech grupach  zależnie od  stopnia zaawansowania, szlifowali swe umiejętności narciarskie na stoku. Efekty widać było gołym okiem -  młodzi sportowcy samodzielnie potrafią korzystać z wyciągów orczykowych i krzesełkowych.. Dla wielu z nich zjazd z najwyższych wzniesień i pokonanie najdłuższych tras zjazdowych nie stanowi już problemu. Odtąd też  dla większości piąto, szóstoklasistów sporty zimowe będą sprawiać ogromną radość i staną się fantastycznym sposobem spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dyrekcja szkoły dokłada wszelkich starań, by od przyszłego roku szkolnego jedna z klas czwartych miała profil sportowy. Już dziś zapraszamy obecnych trzecioklasistów.

Galeria: