Robobloq Q-Scout - robot edukacyjny

Najnowsza wersja zestawu konstrukcyjnego STEAM do samodzielnej budowy robota edukacyjnego Q-Scout i nauki programowania, dedykowany dla szkół podstawowych i średnich.

Q-Scout jest Robotem Edukacyjnym do samodzielnej budowy (zawiera 65 elementów) oraz nauki programowania dla początkujących. Złożenie Robotów zajęło uczniom szkoły w Lechówku około 30 minut. Q-Scout jest zdalnie sterowany za pomocą telefonu lub tabletu #LaboratoriaPrzyszlosci# i stanowi świetne wprowadzenie w świat programowania.

Q-Scout to inteligentny robot, który może wyświetlać kolorowe światła i grać wspaniałe piosenki. Posiada on zainstalowany czujnik śledzenia linii, który pozwala mu na samodzielną jazdę wzdłuż linii. Posiada on również zamontowany czujnik ultradźwiękowy, który wykrywa przeszkody znajdujące się przed nim i pozwala je omijać. Dzięki niemu uczniowie wraz z opiekunem p.Michałem Łebek postawili swoje pierwsze kroki jako Młodzi Programiści, a to dopiero początek.

Autor: Michał Łebek

Galeria: