Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu uczniowie naszej szkoły dziękując wolontariuszom i ich opiekunom za ich działalność  założyli ubrania w kolorze pomarańczowym.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to dobra okazja , aby pokazać wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom czym zajmuje się Szkolny Klub Wolontariatu, jakie przeprowadza akcje oraz w jakie inicjatywy angażuje się zarówno na poziomie lokalnym, krajowym czy międzynarodowym.  Aby zachęcić do celebrowania tego pomarańczowego święta Szkolny Klub Wolontariatu ogłosił konkurs plastyczny dla klas na plakat pod hasłem: „Wolontariat= lepszy świat  , którego celem było propagowanie empatii, idei wolontariatu, pomocy innym, zwrócenie uwagi na potrzebę pomagania w środowisku lokalnym oraz zachęcenie uczniów do bycia wolontariuszem.

Laureatami konkursu zostały następujące klasy:

a) w kategorii młodszej- klasy: 0-III:

- klasa IIc- 76,5 pkt 

b) w kategorii starszej- klasy: IV-VIII

–klasa VIIb -158 pkt

Nagrodzone klasy otrzymają bonusy na niepytajki, wyjazdowe niespodzianki, słodycze i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim klasom uczestniczącym w konkursie serdecznie dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów . 

 Opiekunowie SKW

Galeria: