Teraz już wiem, co znaczy niepodległość …

Teraz już wiem, co znaczy niepodległość …

    10 listopada od rana nasza szkoła wyglądała niezwykle odświętnie, a to za sprawą  biało – czerwonych dekoracji, które wiły się na korytarzach, a także uczniów ubranych w stroje galowe z barwami narodowymi na piersi. 

Przygotowania do obchodów trwały od kilku dni. Uczniowie tworzyli dekoracje, kotyliony, a na zajęciach wychowawczych odbyli pogadanki, obejrzeli filmy edukacyjne. Tuż przed  godziną jedenastą cała społeczność uczniowska, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły spotkali się w hali sportowej, by usłyszeć  krótką historię tego święta. Dyrektor pan Zdzisław Zwoliński  przypomniał  o obowiązkach ucznia , tym samym obowiązkach wobec Ojczyzny, uświadomił,  czym jest patriotyzm dla współczesnego Polaka. O godzinie 11:11 w ramach akcji „Szkoła do hymnu” odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Następnie delegacje każdej z klas IV – VIII i szkoły branżowej przedstawili krótkie informacje na temat najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Na zakończenie Oliwia Gałka zaśpiewała piękną pieśń  o tym, czym jest niepodległość. Co to jest niepodległość? Teraz już wiemy na pewno, każde dziecko dziś woła, to polski dom, polska szkoła. Co to jest niepodległość? Teraz już wiemy na pewno …
Za zorganizowanie akcji niepodległościowej w naszej szkole odpowiedzialni byli: pani Renata Bryk, pani Monika Mróz – Nowak, pan Grzegorz Bera.

Galeria: