Finał XI Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego

Finał  XI Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego

26 października w Liceum im. św. Stanisława Kostki w  Kielcach odbył się finał XI Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Na etapie szkolnym do dyktanda w naszej szkole przystąpiło  46 uczniów. Wstępnie , by dostać się do finał,  organizatorzy postawili poprzeczkę 75% poprawności tekstu. 

Z naszej szkoły 16 uczniów spełniło ten warunek. Poprzeczka poszła w górę, po tym jak spłynęły wszystkie prace. Próg przejścia do ścisłego finału podniósł się do 92 % poprawności tekstu. Ośmiu najlepszych uczniów z naszej szkoły napisało dziś dyktando o czasach PRL-u i ówczesnej kulturze .

Nasi reprezentanci:

 Dychała Tomek – IV b

 Hamera Lena - VI b

 Guliński Patryk - VI b

 Podsiadło Kornelia - VI b

 Podsiadło Oliwia - VI b

 Dychała Kacper - VII a

 Kozłowski Bartek - VII a

 Kołodziej Ola - VIII a

 Jesteśmy z Was dumni, wyniki jutro.

Galeria: