Pożegnanie roku szkolnego 2022/2023

Pożegnanie roku szkolnego 2022/2023

Autor: Elwira Wrona

23 czerwca uroczyście, choć przy dźwiękach burzy i w strugach deszczu, pożegnaliśmy rok szkolny 2022/2023. 

Na zaproszenie dyrekcji naszej szkoły w uroczystości wzięli udział znamienici goście, w tym Burmistrza Miasta i Gminy Łagów pan Paweł Marwicki, Prezes Zarządu PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim pan Stanisław Wodyński, Kierownik Centrum Usług Wspólnych Gminy Łagów pani Luiza Szyndlarewicz, przedstawiciele Rady Rodziców.

Bardzo uroczystym momentem spotkania było przekazanie sztandaru Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Łagowie. Ustępujący skład pocztu: Patryk Franciszek Grzesik, Jakub Kawalec, Natalia Łach, Nikola Kawalec, Weronika Kotwa, Roksana Kołbuc przekazał sztandar, po złożeniu przysięgi, w ręce młodszych kolegów. Od przyszłego roku szkolnego skład pocztu tworzyć będą: Konrad Czekaj, Wojciech Herbuś, Julia Sadłowska, Gabriela Sławska, Lena Kawalec, Oliwia Skowron. Ustępujący chorążowie, asysta otrzymali pamiątkowe zestawy patriotyczne. 

Po tym wzruszającym momencie i wyprowadzeniu sztandaru, przyszedł czas na bardzo przyjemne chwile – zbieranie „żniwa rocznej pracy” – wyróżniający się uczniowie z rąk dyrekcji, zaproszonych gości odebrali dyplomy, nagrody, statuetki.

Na dobry początek, dyrektor pan Zdzisław Zwoliński, wyczytał nazwiska prymusów z każdej klasy. Następnie podał nazwiska uczniów klas I – III, którzy przez cały rok szkolny walczyli o tytuł mistrza i zmagali się z ortografią walcząc o „Złote Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łagowie”. 

Kolejne wyróżnienie trafiło w ręce uczniów klasy I a, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie czytelniczym. Z kolei indywidualnie konkurs czytelniczy wygrała Lena Łebek z klasy IIIa. 

Podziękowania ze strony dyrektora pana Zdzisława Zwolińskiego trafiły do Rady Małego Samorządu Szkolnego, a nagrody książkowe odebrali członkowie koła reporterskiego, którzy w ciągu całego roku szkolnego przeprowadzali wywiady z osobistościami szkolnymi, lokalnymi.

Pamiątkowe dyplomy trafiły w ręce przedstawicieli klas, które zwyciężyły w konkursie „Zakręcona klasa” – to uczniowie Ia i IVa.

Dyrektor pan Zdzisław Zwoliński wyczytał nazwiska uczniów pracujących w kole teatralnym „Mały Arlekin”, którzy brali udział w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Kielcach.

Z kolei najlepsi ósmoklasiści otrzymali, jak co roku, stypendia finansowe w wysokości 1000 zł.  przyznane przez Burmistrza Miasta i Gminy Łagów. Byli to: Roksana Kołbuc, Nikola Kawalec, Jakub Kawalec, Nikola Zembala, Klaudia Bera, Patryk Maluszczak, Natalia Łach, Weronika Kotwa, Konrad Śliwiński

Oprócz tego czworo spośród ww. ósmoklasistów za ciężką, rzetelną pracę, która zaowocowała licznymi sukcesami w konkursach na szczeblu wojewódzkim, jak i ogólnopolskim, godne reprezentowanie szkoły oraz gminy otrzymali bony podarunkowe o wartości 500 zł każdy. Są to:

Roksana Kołbuc, która zdobyła I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Retorycznym w Lublinie, jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki, finalistką konkursu Wojewódzkiego o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego, finalistką Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią”, stypendystką programu stypendialno-rozwojowego Klasa – Fundacji BNP Paribas; 

Weronika Kotwa – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią”, laureatka konkursu Wojewódzkiego o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego w Lublinie, laureatka wielu konkursów wokalnych.

Natalia Łach – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią”, finalistka konkursu Wojewódzkiego o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego oraz finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego w Lublinie, 

Konrad Śliwiński – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii, finalista Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego  „Oko w oko z ortografią” jak i stypendysta programu stypendialno-rozwojowego Klasa – Fundacji BNP Paribas. 

Bon podarunkowy w wysokości 300 zł., ufundowany przez Spółdzielnię Uczniowską „Piegusek” otrzymał Szczepan Pastuszka – uczeń III klasy Szkoły Branżowej I Stopnia w Łagowie, który ukończył w/w szkołę ze średnią ocen 4,76.

Nagrody i tytuł „Wolontariusza roku” otrzymały: Weronika Kotwa i Klaudia Bera.

Pamiątkowe statuetki trafiły w ręce najlepszych szachistów w szkole, zwycięzców Szkolnego Turnieju Szachowego, którzy reprezentowali też szkołę w konkursach zewnętrznych. Są to: Bartłomiej Kozłowski, Filip Kowalik,  Wiktor Siarek, Oliwia Sieradzka, Julia Zielińska, Nikola Skowrońska.

Miła niespodzianka w ostatnim dniu szkoły czekała także na uczniów klas sportowych. Siatkarska drużyna dziewcząt otrzymała nowe stroje. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zawody i pierwsze wygrane. Sponsorem, który ufundował zakup strojów  jest Kopalnia Kruszyw Naturalnych S.C. Marlena Radka. Symboliczną koszulkę i podziękowania za zdobycie II miejsca w finale wojewódzkim w piłkę siatkową dziewcząt klas VII i VIII odebrała drużyna naszych siatkarek w składzie: Klaudia Bera, Klaudia Chruścicka, Zuzanna Góral, Nikola Kawalec, Natalia Łach, Laura Łukasik, Roksana Łata, Wiktoria Wróblewska.

Podczas szkolnych uroczystości kończących rok szkolny Burmistrz Miasta i Gminy Łagów Paweł Marwicki przekazał serdeczne podziękowania nauczycielom, uczniom i rodzicom, za wytężoną pracę, zaangażowanie, zrozumienie i wzajemne wsparcie. Życzył wszystkim również dużo zdrowia oraz bezpiecznych, spokojnych i radosnych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły w nowym roku szkolnym. 

Wszystkim uczniom jeszcze raz gratulujemy osiągnięć i życzymy sukcesów na dalszych etapach edukacji.

Galeria zdjęć »