Wycieczka do Krakowa

Autor: Małgorzata Zielonka

W dniu 16 maja 2023 roku przedszkolaki i uczniowie ze Szkoły Filialnej w Lechówku wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa.

Po przyjeździe na miejsce zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy spacerem nad Wisłą połączonym z podziwianiem Zamku Królewskiego. U podnóża Wzgórza Wawelskiego na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się przy posągu Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem. Następnie malowniczymi uliczkami Krakowa udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, by tam podziwiać Sukiennice, posłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, zobaczyć pomnik Adama Mickiewicza oraz zakupić pamiątki.

Po obiedzie ulicą Floriańską skierowaliśmy się w stronę Barbakanu znajdującego się na Krakowskich Plantach. Następnie dwie godziny spędziliśmy na zabawach w Parku Trampolin.

Późnym popołudniem po dniu pełnym wrażeń zmęczeni, ale szczęśliwi z żalem pożegnaliśmy Kraków, by wieczorem powrócić do Lechówka.