Roksana i Bartek – finaliści konkursu „Oko w oko z ortografią”

Autor: Elwira Wrona

27 kwietnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się finał III Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Konkurs składał się z trzech etapów. W eliminacjach szkolnych wzięło udział przeszło 200 uczniów z całego województwa świętokrzyskiego.

W finale konkursu spotkało się 30 najlepszych.

Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów: Weronika Kotwa, Roksana Kołbuc, Bartłomiej Kozłowski, Maja Majewska, Nikola Zembala, Natalia Łach, Aleksandra Kołodziej, Konrad Śliwiński.

Zadania  finałowe okazały się dość trudne. Najpierw należało poprawnie napisać dyktando, a następnie rozwiązać test z ortografii.

Roksana Kołbuc i Bartłomiej Kozłowski wywalczyli tytuł Finalisty III Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.

Wszystkim uczestnikom, finalistom serdecznie gratulujemy.