Sukces Roksany w II Ogólnopolskim Konkursie Retorycznym

Autor: Elwira Wrona

3 marca odbył się w naszej szkole etap wojewódzki II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych. Do II etapu w całym województwie świętokrzyskim, po wcześniejszych szkolnych eliminacjach, zakwalifikowały się  tylko cztery uczennice i to z naszej placówki: Weronika Kotwa, Roksana Kołbuc, Natalia Łach i Nikola Kawalec.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży idei retoryki klasycznej, a także kształtowanie praktycznej umiejętności płynnego mówienia, argumentowania i przekonywania.

W/w uczennice wygłosiły przemówienia na temat patriotyzmu. Swe wystąpienia oparły o lektury szkolne, własne przemyślenia i obserwacje. Komisja, po wnikliwej ocenie, najwyżej oceniła wypowiedź Roksany Kołbuc, która uzyskawszy wymagany pułap punktów, zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 5 maja w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Będziemy trzymać kciuki za Roksanę.