Dzień Piżamy

Autor: Samorząd Uczniowski

28 lutego 2023 r. na korytarzach naszej szkoły można było spotkać uczniów ubranych w ulubione piżamy z motywami jednorożców, kotków, misiów... Niektórzy nałożyli ciepłe szlafroczki lub mięciutkie kapcie.

Ten wyjątkowy dzień oprócz dobrej zabawy miał głębszy przekaz. Nakładając piżamkę uczniowie mogli solidaryzować się z ciężko chorymi dziećmi, które w tych strojach spędzają na oddziałach onkologicznych tygodnie, a nawet miesiące. W ten sposób uczniowie mogli okazać swoje wsparcie wszystkim młodym ciężko chorym pacjentom i ich rodzinom. Celem akcji było przede wszystkim promowanie aktywności prozdrowotnej, postawy empatycznej, integracja społeczności szkolnej oraz wsparcie dzieci i młodzieży na oddziałach onkologii.