Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości
Autor: Elwira Wrona

10 listopada wspólnie celebrowaliśmy Święto Niepodległości. Już od kilku dni gazetki szkolne przybrały narodowe barwy. W ten sposób trzy, cztero, pięciolatki i nastoletni uczniowie naszej placówki przygotowywali się do obchodów najważniejszego święta w naszej Ojczyźnie.

Dzięki utalentowanej młodzieży z klas: IIb,  VIa, VIIa, VIIb, oraz chóru szkolnego, mogliśmy uczestniczyć w żywej lekcji historii i patriotyzmu, jaką był montaż słowno-muzyczny „Co to jest Niepodległość?”. Został on przygotowany przez nauczycieli historii – panią Renatę Bryk, pana Grzegorza Berę oraz nauczyciela muzyki pana Wiesława Nawrockiego. W przygotowaniu scenografii pomagali uczniowie kl. VIIIa z wychowawczynią panią Moniką Mróz-Nowak. Wspólny śpiew i recytacja „Katechizmu polskiego dziecka” na pewno poruszyły serca małych i dużych patriotów. O godzinie 11:11 uczestnicy patriotycznej akademii włączyli się w V edycję „Do hymnu” konkursu polegającego na wspólnym wykonaniu „Mazurka Dąbrowskiego”.

11 listopada nasi uczniowie, ich opiekunowie włączyli się w gminne obchody Święta Niepodległości. W mszy za Ojczyznę udział wziął nasz poczet sztandarowy, po zakończonej eucharystii nasi uczniowie zaprezentowali montaż patriotyczny. 

My nie czekamy na ordery,
My nie żądamy chwały słów.
Nawet nie wiemy, czy przeżyjemy.
Dla wolnej Polski nie żal głów!

Słowa te w kontekście współczesnej historii nabierają nowego znaczenia.
Dziękujemy wszystkim za celebrowanie święta naszej Ojczyzny.

Galeria zdjęć »